Ciężarówki wielkiej mocy
W Kanadzie przy wyrębie lasu pracują ciężarówki o mocy przekraczającej pół tysiąca koni.
Wożą po sto ton po niebezpiecznych górskich serpentynach.
Tysiąc koni mechanicznych pod maską. Jeden kierowca.
W Kanadzie przy wyrębie lasu pracują ciężarówki o mocy przekraczającej pół tysiąca koni.
Wożą po sto ton po niebezpiecznych górskich serpentynach.
Tysiąc koni mechanicznych pod maską. Jeden kierowca.
Wielometrowe ciężarówki, ciężarówki-pociągi, przewożące tony artykułów pierwszej potrzeby.
Podobnie jak tutaj:
Podczas wyprzedzania - 20 sekund podziwiania:
Nie mogłem się powstrzymać - nauka jazdy bywa bolesna, zwłaszcza dla kogoś, kto za kilka lat kupi tę "elkę" w atrakcyjnej cenie...
A tak się uczy na Wschodzie;)
Ceramikę architektoniczną, czyli wszelkie wyroby ceramiczne jakie stosowane są w budownictwie można podzielić na trzy zasadnicze grupy. Pierwsza z nich to wyroby o czerepie porowatym, w których nasiąkliwość wagowa waha się 0d 6 do 22%. Do tej grupy należą wszelki wyroby ceglarskie (cegły, pustaki, dachówki itp.), wyroby glazurowe oraz wyroby ogniotrwałe (szamotowe, krzemionkowe, termalitowe). Druga grupa to wyroby o czerepie zwartym, czyli o nasiąkliwości wagowej do 6%. A należą do niej takie wyroby jak: cegły i kształtki klinkierowe, terakota, płytki posadzkowe, wyroby kamionkowe. Ostatnia grupa to ceramika półszlachetna, czyli wyroby fajansowe, porcelanowe, porcelitowe i z majoliki. Ceramika, czyli wszelkie wyroby otrzymywane w wyniku wypalania odpowiednio uformowanej gliny używane były do dekoracji powierzchni obiektów już w starożytności. I tak np. w Mezopotamii stosowano glazurowane cegły do dekoracji ścian. Ceramikę znano także w Grecji, gdzie używano glazurowanych cegieł a także terakoty w postaci płytek lub figur. Wyroby do dekoracji z płytek pokrytych polichromią najczęściej w geometryczne wzory stosowane były także w prekolumbijskiej Ameryce.
Urządzanie sypialni zazwyczaj zaczynamy od łóżka, potem szafa, komoda, inne sprzęty jak dodatkowe fotele albo stolik. To wszystko można znaleźć w sieci Ikea. Jedną z serii takich mebli jest Hemnes. Zacznijmy od ramy łóżka. Szeroka na 170 cm, długa na 297 cm, wykonana z litego drewna. Kolory to czarno-brązowy lub biały. Rama jest osadzona na nóżkach, zakończona drewnianymi zagłówkami. Jeden z nich jest wyższy, ozdobiony poziomą drabinką z wąskich szczebelków. Sprawia że całość wygląda elegancko i estetycznie. W serii dostępna jest też wysoka, ciekawa rama pojedynczego łóżka. Jej szerokość to 87 cm, jest biała, z litego drewna. Ciekawostką są trzy szuflady umieszczone pod stelażem na materac. Mogą służyć jako dodatkowy schowek. Łóżko jest okolone z trzech stron wysokimi zagłówkami, wygląda prawie jak sofa, pasuje do niego materac o wymiarach 80 na 200cm. Meble do sypialni zawierać także mogą stolik lub szafkę nocna. Seria Hemnes to także i takie meble. Okrągły stolik o promieniu blatu 78 cm, wysokości 75 cm osadzony na jednej nodze, rozwidlającej się fantazyjnie w cztery zaokrąglone stopki. Kolory stolików to niebieski, żółty oraz biały ze szklanym blatem.